Home Contact Us

English Slovak Czech   
Meniny m Sergej   
Categories

Manufacturers
What's New? more

FREE HORALKY - Chocolate Wafers
FREE HORALKY - Chocolate Wafers
CA $0.01

Quick Find
 
Use keywords to find the product you are looking for.
Advanced Search
Information
Shipping & Returns
Privacy Policy
Terms of Use
Common Questions
Store Locator
About Us
Links
Gift Card FAQ
Point Program FAQ
Special Offers
Contact Us
Sitemap
Quotes
Affiliate Program
Affiliate Terms
Affiliate Program FAQ
Affiliate Log In
Skype Live Contact

TAKTICI - Toronto
[TT01]
Not Available
 
 

Points Credit : 0 points Currently valued at CA $0.00

Concert Tickets for the band TAKTICI

31. MAY (Saturday) at 7PM
St. Venceslaus Church Music Hall
496 Gladstone Avenue, Toronto

The Taktici Band was formed in 1977 in Bratislava Slovakia, those days communist Czechoslovakia. They became immediately the most popular band in the city’s club called “V-klub”.

For their upcoming album the text was not approved by the communist censorship. Moreover they didn’t get permission from the communist government to travel and play in London where the band become very successful with a single called TELEFON.

After few years Taktici's original members immigrated to the USA and the regime tried to erase any memory of them.

After the fall of communism two members of the band returned back and a new line-up took over under the same name. But the original outfit was never forgotten and the band Elán, which took inspiration from them, is helping Taktici to find fame now in return.

More in Slovak only:

KTO SU TAKTICI?
Skupina Taktici vznikla v roku 1977 v Bratislave a okamžite sa stala najpopulárnejšou kapelou legendárneho bratislavského Véčka (V-klubu). Z tých čias sa dátuje aj priateľstvo medzi členmi kapely Taktici a kapely Elán. Spoločne sa delili o priestor vo V- klube ako aj o popredné miesto v československej popmusic. Mnohí členovia obidvoch kapiel dokonca spolu navštevovali rovnaké gymnázium Metodová v Bratislave, kde bol položený základ obidvoch legendárnych kapiel.

Po pár rokoch 4 členovia emigrovali do U.S.A., keďže im neboli schválené texty na pripravovaný album, ako aj druhým úderom komunistického režimu bolo zamietnutie víz do Anglicka, kde mali vystúpiť ako predkapela slávnemu Gary Gliterovi, nakoľko mali vtedy v anglickej hitparáde veľmi úspešný singel TELEFÓN.

Ich piesne boli v ČSSR následne zakázané, na čo doplatila napr. aj Marika Gombitová, ktorej Taktici napísali na nový album niekoľko piesni. Elán odvtedy plne ovládol uvoľnené miesto a doviedol svoju hudobnú kariéru do úplnej dokonalosti. Elánisti však na Taktikov nezabudli a nanovo nahrali na svojich neskorších albumoch dva hity od Taktikov: 10 dkg TRESKY a ZMRZLINU. Inak sa na Taktikov začalo zabúdať.

Líder Taktikov Vlado Kolenič sa ako jediný v U.S.A, úspešne živil hudbou, hral v rôzných kapelách, písal scénickú hudbu, aj hudbu k filmom. Vlastní v Las Vegas nahrávacie štúdio.

Po nežnej revolúcii sa Vlado Kolenič rozhodol opäť pôsobiť v rámci možností aj na Slovensku a spolu so spriaznenými mladšími muzikantami dali dokopy novú zostavu TAKTIKOV.

Začiatkom roku 2005 sa všetci spoločne pustili do práce na veselom CD TAKTICI 2005. Mnoho hudobných podkladov a “demáčov” urazilo cez internet tisíce kilometrov do štúdia Vlada Koleniča v Las Vegas a späť. CD sa finalizovalo a krstilo v Bratislave . Na tomto CD hosťoval aj Jožo Ráž - naspieval s Taktikmi veľmi sugestívnu pieseň TUNEL. Spolupráca následne vyústila na ELÁN TOUR 2005, kde Taktici boli predkapelou na 12 koncertoch po Čechách a Slovensku. Po skončení turné natočili Taktici s Jožom Rážom aj úspešný videoklip. Pesnička bodovala v mnohých hitparádach. Rok 2005 zakončila kapela ocenením SLÁVIK - SKOKAN ROKA.

Source: http://www.hydeparkcz.cz

Video:Videos supplied by YouTube. If you would like to communicate with YouTube about this video, click here.

Reviews    
Related Products
Related Categories
Currencies
Shopping Cart more
0 items
Notifications more
NotificationsNotify me of updates to TAKTICI - Toronto
Tell A Friend
 
Tell someone you know about this product.
Reviews more
Write ReviewWrite a review on this product!
Languages

English Slovak Czech

Testimonials more

No Testimonials available for your language
SHIPPING | DELIVERY | RETURN POLICY | PRIVACY | GIFT CERTIFICATES | AFFILIATES | CONTACT US
payment methods
Copyright © 2006 - 2019 JMImport.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

CavesExpedition